ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՌԴ ԴԺ եւ ՀՀ ԱԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 27-28-ը գտնվում է Մոսկվայում՝ Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 31-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար:
Այցի շրջանակում հունիսի 27-ին տեղի է ունեցել Ալեն Սիմոնյանի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ, Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ռուսաստանյան կողմի համանախագահ Յուրի Վորոբյովի երկկողմ հանդիպումը: Քննարկվել են առաջիկա նիստի օրակարգային, ինչպես նաեւ երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Մոսկվայում նախատեսվում է երկկողմ հանդիպում ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահի տեղակալ Սերգեյ Նեւերովի հետ:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը, ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը, ԱԺ պատգամավորներ Անուշ Բեղլոյանը, Արթուր Դավթյանը, Սարիկ Մինասյանը, Ալեքսեյ Սանդիկովը եւ Արկադի Խաչատրյանը:

27-28 июня делегация во главе с вице-спикером НС, сопредседателем Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ А.Симоняном находилась в Москве – для участия в работе 31-го заседания МПК.
В рамках визита 27 июня состоялась двусторонняя встреча А.Симоняна и вице-спикера СФ ФС РФ,   сопредседателя МПК с российской стороны Ю.Воробьева. Обсуждены вопросы повестки дня предстоящего заседания, а также двустороннего сотрудничества.
В Москве намечаeтся  также встречa с заместителем председателя Госдумы ФС РФ С.Неверовым.
В составе делегации вице-спикер НС В.Энфиаджян, руководитель фракции “Просвещенная Армения” Э.Марукян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян, председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданян,   председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Н.Зограбян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции М.Мелкумян, депутаты НС А.Беглоян, А.Давтян, С.Минасян, А.Сандиков и А.Хачатрян.