ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՌԴ ԴԺ եւ ՀՀ ԱԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 27-28-ը գտնվում է Մոսկվայում՝ Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 31-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար:
Այցի շրջանակում հունիսի 27-ին տեղի է ունեցել Ալեն Սիմոնյանի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ, Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ռուսաստանյան կողմի համանախագահ Յուրի Վորոբյովի երկկողմ հանդիպումը: Քննարկվել են առաջիկա նիստի օրակարգային, ինչպես նաեւ երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Մոսկվայում նախատեսվում է երկկողմ հանդիպում ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահի տեղակալ Սերգեյ Նեւերովի հետ:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը, ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը, ԱԺ պատգամավորներ Անուշ Բեղլոյանը, Արթուր Դավթյանը, Սարիկ Մինասյանը, Ալեքսեյ Սանդիկովը եւ Արկադի Խաչատրյանը:

Delegation Led by Alen Simonyan in Moscow
On June 27-28, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RF FA and the RA NA Alen Simonyan is in Moscow to take part in the works of the 31st sitting of the Inter-Parliamentary Committee.
On June 27, within the framework of the visit the meeting of Alen Simonyan and the Deputy Speaker of the Federation Council, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee from the Russian side Yury Vorobyov took place. Items on the agenda of the upcoming sitting, as well as the bilateral cooperation were discussed.
Bilateral meeting is designed with the Deputy Speaker of the RF FA State Duma Sergey Neverov in Moscow.
The NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan, the Head of the NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan, the Chair of the NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan, the Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan, the Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, the Chair of the NA Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan, the NA deputies Anush Begloian, Artur Davtyan, Sarik Minasyan, Aleksey Sandikov and Arkady Khachatryan are in the delegation.